Прејди на содржината

Ревматизам

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Костобол)
Ревматизам
СпецијалностРевматологија Уреди на Википодатоците

Ревматизамот е болест која се јавува кај коските и мускулите. Болеста се лекува со первматични лекови и топли бањи, но не секогаш има резултат.