Корисник:Стефан Милошевски

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Корисник:Stefan Milosevski)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јас сум Стефан Милошевски имам 16 години, живеам во Скопје, учам во СУГС "Орце Николов", мајчин јазик ми е македонскиот, солидно ги познавам англискиот, српскиот, хрватскиот, а на почетно ниво сум со францускиот и рускиот јазик. Ќе се потрудам да ги уредам оние статии за кои нема доволно информации и ќе создадам нови кои не постојат.


Сакам да сум оценувач!!!


За мене

  • Име: Стефан
  • Презиме: Милошевски
  • Место на раѓање и живеење: Скопје
  • e-mail:terminator.stefan1997atgmail.com и task.f141atgmail.com


Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
Податотека:Christ oriental.jpg Овој корисник верува во Исус Христос.
Flag of the Republic of Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
Македонско етничко знамеОвој корисник е
чистокрвен Македонец.
Coat of arms of Skopje.svg
Овој корисник е скопјанец.
Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 12 години, 2 месеци и 16 дена.
450Овој корисник има над 450 уредувања на македонската Википедија.
ВикиПроект Историја Овој корисник е член на ВикиПроектот Историја.


ВикиПроект Години Овој корисник е член на ВикиПроектот Години.


Награди

Мои придонеси[уреди | уреди извор]

Прва автоматска листа на мои придонеси

Втора автоматска листа на мои придонеси

Животни[уреди | уреди извор]

Мунгос, Дива мачка, Европска страчка, Комарец, Комодски варан, Лакомец, Кондор, Додо, Јак, Каури (полжави), Хермелин, Макаки-резус, Оцелот, Ракун,

Оружје[уреди | уреди извор]

Митралез, Узи, Пиштол, Револвер, Нервен гас,


Биографии[уреди | уреди извор]

Сергеј Брин, Арнолд Шварценегер, Едвин Бут, Јан Амос Коменски, Еремија, Џон Прајс, Марија II, Бернард Монтгомери, Пеле, Ричард Кромвел, Максимилијан I, Денко Малески, Паул Јулиус Ројтер, Шон Конери, Јован Стрезовски, Мето Петровски, Ричард Хенри Дана, Отец Дамјан,

Битки[уреди | уреди извор]

Битката кај Јитланд, Битката за Нормандија, Битката кај Мидвеј, Битка на Сома, Битката на Сутјеска,

Војни[уреди | уреди извор]

Руско-јапонска војна, Втора Заливска војна,

Компании[уреди | уреди извор]

Касперски лаб, Џенерал Моторс,


Софтвер[уреди | уреди извор]

ESET NOD32 антивирус,


Интернет[уреди | уреди извор]

TCP/IP,


Спорт[уреди | уреди извор]

Бокс, Лакрос, Триатлон,


Географија[уреди | уреди извор]

Џејмс (залив), Сталактити и сталагмити, Сонорска Пустина, Кањон, Муреш, Лох Нес, Саба (остров), Малешевски планини, Морена, Новосибирски острови, Нубија,

Градови[уреди | уреди извор]

Краснојарск, Јонкерс, Сент Ендрус,

Историја[уреди | уреди извор]

Француска Трета Република,


Боречки вештини[уреди | уреди извор]

Тај чи чуан, Кунг Фу,


Болести[уреди | уреди извор]

Конјунктивитис,


Останато[уреди | уреди извор]

Коптска православна црква, Камиказе, Operation Thunderstorm, Крвна анализа, Човечко срце, Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier, Хемотерапија, Јогакара, Транссибирска железница, Регрутирање, Мобил, Сонора, Руска православна црква, ‎Малајалам, Монизам, Моравска црква, Џогирање, Ројтерс, Хусар, Самогласка, Свети Стефан (светец), Светиот сојуз, Свинско месо, Судењата во чистката, Срцев црв, Специјални ефекти, Палмина недела, Поливинилхлорид, Пегаз (митологија), Масакрот кај Мај Лаи, Машизмо, Маченик, Договор Мејфлауер, Мемоар, Полиција, Far Cry 3, Хинденбургова катастрофа, Московски уметнички театар, Данегелд, Слепо црево, Пентагон,

Идни проекти[уреди | уреди извор]

Џенерал Милс инк. X mark.svgН
Џенерал Моторс Yes check.svgОк Готово
Џип X mark.svgН
Џогирање Yes check.svgОк Готово
Шеик Yes check.svgОк Готово
Втора Заливска војна Yes check.svgОк Готово

Последни статии од вкупно 130.797[уреди | уреди извор]