Корисник:Sinji soko

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија:Вавилон
srМатерњи језик овог корисника је српски језик.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
ru-2 Этот участник неплохо знает русский язык.

Се викам Мишо.Живеам во Вишеград.Не зборувам македонски како мајчин јазик.Мој мајчин јазик е српски.Се трудам да пишувам на македонски.

Firefox Овој корисник придонесува користејќи Mozilla Firefox.
Dont you fyrom me.png Корисникот се залага за употреба на уставното име на
Република Македонија.