Корисник:ReyBrujo/Dumps/20070419/Articles with more than 10 external links

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Articles with more than 10 external links[уреди | уреди извор]

Articles with more than 10 external links as of April 19, 2007. Only articles in the main space are considered.

External
links
Article ID Article
169 21607 Паралелни животи
78 26082 Second Life
68 14213 Светско Првенство во Фудбал 2006
63 19521 Филип Петровски
61 26216 Active Worlds
59 25244 Одри Хепберн
50 17361 Сан Франциско
45 5701 Антарктик
39 5758 Рим
33 26562 Викицитат
32 14598 Јазици на Европската Унија
32 22171 Цунами
29 20955 Учителска школа (Скопје)
28 17150 Dream Theater
28 9527 Бугарија
27 878 Македонци
27 5534 Едгар Алан По
25 1239 Психологија
24 1616 Џорџ Орвел
24 5084 Ислам
24 14984 Ајфелова Кула
24 8933 Словенска митологија
24 18505 DOM
24 2965 Панк
23 1353 Философија
23 21216 Витези-Темплари
23 22191 Понтифекс Максимус
22 17708 Рембрант
21 26028 Одржлив развој
21 15200 Лувр
21 20813 Комет
21 9604 Окленд
21 19110 Борат
19 2042 Солун
19 21504 Македонски јазик
18 22992 Нижни Новгород
18 21293 Глава (инструмент)
18 15751 Пловдив
17 8696 Македонци во Бугарија
17 22301 Пи
16 26224 Марија Шарапова
16 2051 Скопје
16 15430 Римска музика
16 8098 Историја на Пиринскиот дел на Македонија (1913 - 2005)
16 12976 Интер Милано
16 10144 Елизабета II
16 17624 Оклендски Универзитет
15 21986 N скала
15 6261 KDE
15 3120 Кратово
15 24710 Портал:Атлас
15 20296 Чикаго
14 26399 Шарл Бодлер
14 20109 Сергеј Михајлович Прокудин-Горски
14 25831 Враца
14 22547 Скутер
13 24374 Стара Загора
13 1202 Уметност
13 7484 Листа на марки на пури
13 10742 Никола Коперник
13 877 Битола
13 26472 DOCSIS
13 18689 MetallicA
13 17533 Пол Сезан
13 12241 Портал:Философија
12 4953 Кочани
12 17537 Хенри Форд
12 1823 Анимација (филм)
12 26054 Казанлак
12 2988 Филип Дик
12 20559 Џим Морисон
12 2202 Тито и Македонија
12 1274 Венко Марковски
12 1133 Прилеп
12 16627 Државна универзална стоковна куќа
12 24704 Портал:Република Македонија
12 1303 Крсте Петков Мисирков
12 26167 Органон
11 17697 Викинзи
11 2069 Христијанство
11 18504 AJAX
11 26393 Габрово (Бугарија)
11 8169 Микологија
11 18211 Стив Ваи
11 2012 Атина
11 2016 Гитара
11 17683 Чапманов стик
11 24714 Портал:Политика
11 18945 Изгубени
11 24722 Портал:Технологија
11 24731 Портал:Уметност
11 1478 Викимедија
11 16477 Листа на земји по население
10 1249 Википедија
10 26634 Кардански велосипед
10 13817 Кинеско писмо
10 15851 Силвио Берлускони
10 17648 Листа на латински фрази
10 24737 Портал:Биографија
10 24297 Фиренца
10 11974 Портал:Географија
10 881 Кочо Рацин
10 12504 Баварија
10 25998 Прабугари
10 9335 Петар Кајевски
10 15333 Татарстан
10 3040 Rammstein
10 24706 Портал:Историја
10 1144 Струга
10 4868 Северен пол
10 13792 Ласер
10 13306 Диселдорф
10 15418 Варна
10 21784 Оригами
10 1225 Софија
10 13337 Келн
10 21420 Народен правобранител
10 26059 Несебар
10 11062 Жилче
10 18719 Листа на добитници на наградата Џејмс Биард