Корисник:ReyBrujo/Dumps/20070213/Articles with more than 10 external links

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Articles with more than 10 external links[уреди | уреди извор]

Articles with more than 10 external links as of February 13, 2007. Only articles in the main space are considered.

External
links
Article ID Article
169 21607 Паралелни животи
68 14213 Светско Првенство во Фудбал 2006
63 19521 Филип Петровски
50 17361 Сан Франциско
45 5701 Антарктик
39 5758 Рим
32 14598 Јазици на Европската Унија
32 22171 Цунами
29 20955 Учителска школа (Скопје)
28 17150 Dream Theater
27 878 Македонци
26 5534 Едгар Алан По
25 1239 Психологија
24 14984 Ајфелова Кула
24 2965 Панк
24 18505 DOM
24 8933 Словенска митологија
24 5084 Ислам
23 1353 Философија
23 21216 Витези-Темплари
23 22191 Понтифекс Максимус
22 17708 Рембрант
21 19110 Борат
21 9604 Окленд
21 20813 Комет
21 15200 Лувр
19 2042 Солун
18 9527 Бугарија
18 21293 Глава (инструмент)
18 22992 Нижни Новгород
17 22301 Пи
17 8696 Македонци во Бугарија
16 15430 Римска музика
16 21504 Македонски јазик
16 12976 Интер Милано
16 10144 Елизабета II
16 17624 Оклендски Универзитет
15 21986 N скала
15 6261 KDE
14 22547 Скутер
14 15751 Пловдив
14 20296 Чикаго
14 20109 Сергеј Михајлович Прокудин-Горски
13 18689 MetallicA
13 17533 Пол Сезан
13 1202 Уметност
13 12241 Портал:Философија
13 2051 Скопје
13 10742 Никола Коперник
12 3120 Кратово
12 16627 Државна универзална стоковна куќа
12 1274 Венко Марковски
12 20559 Џим Морисон
12 2202 Тито и Македонија
12 1823 Анимација (филм)
12 11648 Портал:Македонија
12 2988 Филип Дик
12 17537 Хенри Форд
11 1478 Викимедија
11 17697 Викинзи
11 6890 Тутун
11 18504 AJAX
11 2069 Христијанство
11 8169 Микологија
11 2016 Гитара
11 2012 Атина
11 17683 Чапманов стик
11 16477 Листа на земји по население
11 18211 Стив Ваи
11 18945 Изгубени
10 13792 Ласер
10 17648 Листа на латински фрази
10 9335 Петар Кајевски
10 11062 Жилче
10 21784 Оригами
10 1249 Википедија
10 21420 Народен правобранител
10 881 Кочо Рацин
10 13306 Диселдорф
10 4868 Северен пол
10 13337 Келн
10 1303 Крсте Петков Мисирков
10 15333 Татарстан
10 12504 Баварија
10 13817 Кинеско писмо
10 18719 Листа на добитници на наградата Џејмс Биард
10 3040 Rammstein
10 15851 Силвио Берлускони