Корисник:M4r51n/песок3

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Молокаисурф-панк трио од Битола формирано во јуни 2011. Кон крајот на 2012 година го издаваат својот прв албум.

Членови[уреди | уреди извор]

Дискографија[уреди | уреди извор]

Молокаи имаат 2 студиски албуми Rack Attack 2.0 и You Surf, We Send Piranhas.

Листа на песни од албумот „Rack Attack 2.0“[уреди | уреди извор]

 • „The Beast of the Bottomless Lake“
 • „John Travolta in the Castle Revolta“
 • „Double Rack Attack“
 • „Grujo #1“
 • „Stanich #1“
 • „Creepy Heap from the Deep“
 • „The ClockTower Experiment“
 • „Planet of the Ood“
 • „The End of Time: molokraj 1.0“
 • „The End of Time: molokraj 2.0“

Листа на песни од албумот „You Surf, We Send Piranhas“[уреди | уреди извор]

 • „Gliding Through The Sewers“
 • „Coralhead“
 • „Mummies Can't Surf“
 • „Attack of The Radiation Crabs“
 • „Duckdiving The Tsunami“
 • „Fujiwhara Effect“
 • „You Surf, We Send Piranhas“
 • „Operation Overdrive“
 • „My Girlfriend Was Kidnapped by Wiki-Tiki“
 • „Gale Warning“

Наводи[уреди | уреди извор]

Мес Team Одиг О Н З Бд Квалификации
1  Франција 1 1 0 0 30 23 +7 2 Advance to main round
2  Полска (H) 1 1 0 0 29 28 +1 2
3  Србија 1 0 0 1 28 29 −1 0
4  Македонија 1 0 0 1 23 30 −7 0 Eliminated
Updated to match(es) played on 15 January 2016. Извор: eurohandball.com
Правила за класификација: 1) points; 2) head-to-head points; 3) head-to-head goal difference; 4) head-to-head number of goals scored; 5) goal difference.
(H) Host.