Корисник:Local hero/Песок

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Соединети Американски Држави


Кратенки:
WP:САД
Кратенки:
WP:SAD

Velikasadzastava.png


Welcome All! Добродојдовте на сите!

ВикиПроект Соединети Американски Држави е ВикиПроект што проба да расте квалитетот на статии поврзани со Соединети Американски Држави.

Учесници

Запишувајте името тука

ВикиПроект Соединети Американски Држави е отворен за сите кои имаат интерест во САД.

*Основач на ВикиПроектот

Учесниците кои сакаат да покажат поддршка за овој проект, можат слободно да го додадат шаблонот {{Корисник ВикиПроект САД}} на нивните кориснички страници.

Работа
  • Американски ликови.
  • Биографии на Американци
  • Уредувајте никулци поврзани со САД.
  • Уредувајте Порталот за САД.
  • Компании и организации поврзани со САД.
Шаблони

Во рамките на ВикиПроектот САД постојат еден шаблон за наградување на корисници што се залагаат и се трудат за унапредување и подобрување на статии поврзани со Америка.

Шаблон:Американска ѕвезда

Видете: Шаблон:Американска ѕвезда

Глобални[уреди | уреди извор]

Никулци[уреди | уреди извор]