Корисник:L.djinevski

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија:Вавилон
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
hr-1 Ovaj suradnik posjeduje osnovno znanje hrvatskog jezika.
sr-1Овај корисник поседује основно знање српског језика.

Напишани статии[уреди | уреди извор]

GPS[уреди | уреди извор]

Следниве линкови се создадени по повод моето истражување на оваа тема при мојот ангажман на Факултет за електротехника и информациски технологии. Воедно сакам да дадам допринос за македоски статии на оваа тема.

Матлаб (анг. - Matlab)[уреди | уреди извор]

Древна Македонија[уреди | уреди извор]

Македонизам[уреди | уреди извор]

Предел во денешен пакистан каде живеат луге кои тврдат дека се потомци на Александар Велики