Корисник:Cuki

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Име: Стивен
Презиме: Пeтрушeвски
Народност: Македонец Македонец
Државјанство: Македонско Македонија
Место на живеење: Берлин, СР Германија Германија
Датум на раѓање: 16 јуни 1986
Место на раѓање: Скопје, СФР Југославија Социјалистичка Федеративна Република Југославија (денес Р. Македонија Македонија)
Потекло:

Интереси:

de Dieser Benutzer spricht Deutsch als Muttersprache.