Корисник:Bojan9Spasovski

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Map of Macedonia by Chupovski1913 copy.jpg
Macedonian lion, 1620, stylized.svgОвој корисник е Македонец.
Flag of the Republic of Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
Male symbol (bold, white).svg Овој корисник е од машкиот пол.
Crown of Saint Edward.svgОвој корисник е монархист .


Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 1 година, 10 месеци и 25 дена.

Создадени повеќе од 2100 нови статии и над 4100 уредувања на Википедија на македонски јазик!

Студент на Факултетот за компјутерски и информатички науки при Љубљанскиот Универзитет. Од Скопје, Македонија.

Најмногу пишувам статии поврзани со темите историја (среден и нов век) и географија.

За сите прашања/дискусии можете да се обратите на страната за разговор.

Проекти во изработка[уреди | уреди извор]

Јубилејни статии[уреди | уреди извор]

(Остава)

Skopje 2014 - Art Bridge.JPG
Јазици
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
ЅЃ Овој корисник има целосно познавање на кирилицата.
L Овој корисник има целосно познавање на латиницата.
HTML Овој корисник може да пишува html-скрипти.


.css Овој корисник може да пишува CSS скрипти.
Java Овој корисник може да програмира во Јава.


en-4 This user speaks English at a near-native level.
sr-4Овај корисник течно говори српски језик.
hr-4 Ovaj suradnik hrvatski razumije kao da mu je materinski jezik.
sl-3Uporabnik zelo dobro govori slovenski jezik.
ru-2 Этот участник неплохо знает русский язык.
de-2 Dieser Benutzer hat fortgeschrittene Deutschkenntnisse.

Награди и признанија[уреди | уреди извор]

BoNM - Slovenia Hires.png Заслуги за Словенија
За обемните и систематски придонеси кон претставувањето на Словенија пред македонското читателство. Б. Јанкулоски (разговор) 13:32, 25 ноември 2021 (CET)