Корисник:Bogdanovaj

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ОПШТИНА ШТИП[уреди | уреди извор]

 • површина: 893 км2
 • површина на градот:13,5 км2
 • населби: 34
 • број на жители во општината: 47 7
 • број на жители во градот: 42 625
 • основни училишта: 4
 • подрачни училишта: 2
 • средни училишта: 5
 • универзитет: 1
 • радио станици: 5
 • тв станици: 2
 • клинички центар: 1
 • индустриска зона: 1
 • аеродром: 1


Градоначалник на општина Штип[уреди | уреди извор]

 • Прим. д-р Илчо Захариев