Корисник:Balkanec

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
mk-4 Овој корисник зборува македонски скоро како мајчин јазик.
en This user is a native speaker of English.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици

Македонец од Мелбурн, Австралија.

Повеќето време сум на Англиската Википедија - корисник BalkanFever.

Ако сакате да придонесувате таму, погледате кај Македонскиот Проект.
Кутии[уреди | уреди извор]

Firefox Овој корисник придонесува користејќи Mozilla Firefox.
Fx Овој корисник го користи „transliterator“ со Фајрфокс за да куца во кирилица.
Goce Delcev.jpgОвој корисник го разбира светот како поле за културен натпревар меѓу народите, а не википедија.
Врски[уреди | уреди извор]

http://tracker-mk.org/ - Македонски "торрент тракер" (torrent tracker)