Корисник:Aneta992

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Univerzitet Sv. Kliment Ohridski - Bitola


меѓу јазични врски[уреди | уреди извор]

Потребно е да се знае кодот на јазикот - en англиски јазик - de германски јазик - sr српски јазикподигнување на слии[уреди | уреди извор]

 • мора да ги поседуваме авторските права.
 • се подигнува на [1]
Податотека:УКЛО -Битола Обука за Википедија 20130314132447.jpg
фотографија од настанот во Битола на Педагошкиот факултет.

надворешни вики врски[уреди | уреди извор]

 • битола [2]
 • официјален сајт на универзитетот св. Климент Охридски [3]

внатрешни вики врски[уреди | уреди извор]

- вовед -

наслов[уреди | уреди извор]

rwerewiu uyuuy ytytytyerter

не нумерирани списоци[уреди | уреди извор]

jfhlksjf fdfjd fdfhdklfjlkdsjf na pedagoski fakultet vo bitola se slusaat slednive elementi:

 • македонски јазик
 • информатика
  • хемиски елемент
  • бази
 • физика

нумерирани споисоци[уреди | уреди извор]

 1. македонски јазик
 2. информатика
  1. хемиски елемент
  2. бази
 3. физика