Корисник:НиколаБ

Од Википедија — слободната енциклопедија

Здраво на сите. Јас сум Никола од википедија на српски јазик. Ако сте заинтересирани во нешто, вие може да ме најдете на српската Википедија.

srМатерњи језик овог корисника је српски језик.
en-4 This user speaks English at a near-native level.
mk-3Корисникот напредно зборува македонски.
ru-3 Этот участник свободно владеет русским языком.