Корисник:Ведран

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Здраво, јас сум Ведран Чешарек. Добре дојдовте на мојата страна. :D ;)

Општи информации
Flag of the Republic of Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
Male symbol (bold, white).svg Овој корисник е од машкиот пол.
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
sr-3Овај корисник врло добро говори српски језик.
sl-2Uporabnik srednje dobro govori slovensko.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
ПреводОвој корисник врши превод на текстови од англиски на македонски јазик.
20 Овој Википедијанец има 20 години, 11 месеци и 29 дена
на 16 август, 2022.
Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 5 години, 10 месеци и 9 дена.