Кордобила де Лакара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Кордобила де Лакара

Seal
Автономна област Екстремадура
Провинција Бадахоз
Општина Кордобила де Лакара
Површина
 • Вкупна 37 км2
Надм. вис. 361 м
Население (2005)
 • Вкупно 1.023
 • Густина 27,6/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Кордобила де Лакара е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .