Констанзана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Констанзана
Поглед на Констанзана
Поглед на Констанзана
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаКонстанзана
Површина
 • Вкупна26 км2 (10 ми2)
Население (2004)
 • Вкупно168
 • Густина6,5/км2 (170/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Констанзана — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.Координати: 40°56′N 4°52′W / 40.933° СГШ; 4.867° ЗГД / 40.933; -4.867