Консепсион (покраина во Чиле)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Координати: 36°58′S, 72°56′W

Положај Провинција

Консепсион (Concepción) е една од покраините во регионот Биобио, Чиле. Населението брои 912.889 жители (2002). Главен град е Консепсион.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]