Конецки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Конецки
Село
Poland adm location map.svg
Red pog.svg
Кониески
Координати: 53°16 'N 22°25' E / 53.267°N 22.417°E / 53.267; 22.417
Земја  Полска
Војводство Подласко Војводство Подласко Војводство
Округ Ломжа
Општина Едвабне

Конецки е село во административниот округ на општина Едвабне, во рамките на округот Ломжа, Подласко Војводство, во североисточна Полска.[1] Селото се наоѓа на околу 8 километри (5 милји) источно од Едвабне, 25 километри (16 милји) североисточно од Ломжа, и 53 километри (33 милји) западно од регионалниот капитал Бјалисток.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Central Statistical Office (GUS) – TERYT (National Register of Territorial Land Apportionment Journal)“ (полски). 2008-06-01.