Прејди на содржината

Конарник (Саса)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Конарник)

Конарник — старохристијанска црква. Над Саревско маало се наоѓаат темели од мала еднокорабна црквичка. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Коцо, Димче (1996). Археолошка карта на Република Македонија. Скопје: МАНУ. ISBN 9789989101069