Комерика Кула

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Комерика Тауер)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Комерика Тауер

Комерика Товер (англиски: Comerica Tower) е облакодер во Детроит, Мичиген. Комерика Тауер е највисоката зграда во Мичиген после Ренесанса Центар. Комерика Тауер е 188m висока. За околу 10 години, зградата беше главениот штаб на Комерика Банка.