Колина (река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Колина е река во источниот дел на Босна и Херцеговина.

Колина е лева притока на реката Дрина во која се влева во месноста Устиколина.

Icon river tributary L.svg Оваа статија за река е никулец. Може да помогнете со нејзиното уредување!