Коктел за четворица (ТВ-филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Коктел за четворица“
РежисерДимитрие Османли
СценаристТоме Арсовски
НастапуваатКиро Ќортошев
Вукосава Донева
Ацо Јовановски
Снежана Стамеска
Жанркомедија
МузикаАлександар Џамбазов
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1970
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Коктел за четворица “ - македонски телевизиски филм од 1970 година. Го режирал Димитрие Османли, а автор на сценариото е Томе Арсовски.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Киро Ќортошев
Вукосава Донева
Ацо Јовановски
Снежана Стамеска

Надворешни врски[уреди | уреди извор]