Коки Мизуно

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Коки Мизуно
Лични податоци
Роден на 6 септември 1985(1985-09-06)(38 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Vegalta Sendai
Број 29
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2004–2007 JEF United Chiba
2008–2010 Селтик
2010–2012 Kashiwa Reysol
2013–2014 Ventforet Kofu
2015 JEF United Chiba
2016– Vegalta Sendai
Репрезентација
2007 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Коки Мизуно (роден 6 септември 1985) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2007 4 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]