Коичи Оита

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Коичи Оита
Лични податоци
Роден на 9 април 1914(1914-04-09)
Роден во Јапонија
Починал на 11 септември 1996(1996-09-11) (возр. 82)
Позиција Среден ред
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1936 Јапонија Јапонија 2 (0)
† Учества (Голови).

Коичи Оита (роден 9 април 1914) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Коичи Оита бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1936 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]