Ковачевска Чука

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ковачевска Чука is located in Република Македонија
Ковачевска Чука
Ковачевска Чука
Ковачевска Чука (Република Македонија)

Ковачевска Чукачука во Македонија со координати 41° 11' 9" СГШ, и 21° 52' 53" ИГД.