Книжарница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Книжарница

Книжарница е местото каде се продаваат книги. Луѓето кои работат во книжарница се викаат книжари.

Референци[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]