Книжарница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Книжарница

Книжарница е местото каде се продаваат книги. Луѓето кои работат во книжарница се викаат книжари.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]