Клуч (брава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Клуч е направа што служи за отворање брава.

Клучот како тема во уметноста[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Митко Маџунков, Међа света. Београд: Просвета, 1984, стр. 24.