Клуб Чудовиште тера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Клуб Чудовиште Тера е телевизиска серија од Маратон Продукција и Имег Забава корпорација. Шоуто дебитираше на 2 јуни 2008 година за Jetix во Европа, 9 јуни 2008 во САД и во Азија на 3 мај 2008 година. Ова шоу е за три дванаесет-годишна возраст, со помош на вонземјанку девојка по име Кејти, кои се сите обвинети за заштеда на нивниот град од Чудовиште инвазија. Со нејзиниот дедо, ја реформираат тајна организација која е основана пред неколку века наречен Клуб Чудовиште клуб, често скратено да КЧТ. Целта на КЧТ е да се лоцираат Чудовиште криминалците бараат засолниште во Прв град, да ги фати и да ги испратите на галактички власти.

Карактерите[уреди | уреди извор]

Главните Карактерите[уреди | уреди извор]

  • Кејти Смит се чини дека е шампанско, 12-13 годишно девојче во земјата, што е еквивалентно на 700 Рабзодијански години, бидејќи таа е Вонземјанка од планетата Рапзодија. Таа дојде на Земјата со нејзиниот дедо, г-дин Смит, за да започне Клуб чудовиште тера (КЧТ). Таа е постојано изненадени колку различни Земјата е од Рапзодија. Таа има многу туѓо способности, како и способноста да се водат, мала телекинеза, и други. Таа е најоптимистички на КЧТ. Нејзиниот костум боја е розова. Во нејзината човечка форма, таа има руса коса и сини очи. Нејзината Забзодијанска форма е прикажан како хуманоид, бела вонземјанка со расфрлани розова места, со четири краци за оружје, и четири краци за нозе, како и пипалата на главата, (како да се коса), и долго, кожен изглед опашка [1] во споредба со луѓето, Рапзодијанси се исклучително долговечни.
  • Чрис (Чристофер) е 12-13 години технолошки човек на групата. Тој има индиго сина коса и темни сини очи. Тој е многу интелигентен, со цака за гаджети. Тој често ќе останат назад во клубот и снабдување со разузнавачките извештаи, додека остатокот од групата е надвор на мисија. Неговиот костим боја е сина.
  • Сем (Саманта)позната кај нејзините пријатели како Сем, на 12-13 годишна девојка и е на ниво на глава член на групата со често сериозни диспозиција. Таа има темна коса врзана во бухти и костенливи очи. Додека официјално КЧТ нема водач, таа често ќе биде член за изградба битка стратегии и постапки за групата. Таа, на моменти, може да биде крава. Додека таа поседува голем природна водачки вештини, таа често ќе се стави КЧТ прво наместо да се забавувате. Нејзиниот костум боја е жолта.
  • Дени (Дениел Јексон)е 12-13 годишно момче и убав човек во срцето. Тој е добар во спортот, има кафеава коса, зелени очи и лузна над левото веѓа. Тој може да се добие малку премногу самоуверени во пати. Тој е способна за неговиот школски, Венди. Тој има чуден смисла за хумор и ужива шегував дури и во повеќето опасни ситуации. Тој има сопствена самопрогласената прекар: " Дени" и се однесува на себеси како таков секогаш кога тој е вршење на задача. Неговиот костим боја е црвена.
  • Г-дин Хаго СмитГ-дин Смит е далечен дедо на Кејти и дојде со неа на Земјата. Како Кејти, тој е Рапсодијан, но ретко ги покажува сите натприродни моќи и неговите туѓо форма има појава на мекотели. Тој понекогаш ќе им помогне на КЧТ од клуб, но често не ќе бидат вклучени во нивните мисии на сите. Г-дин Смит сака работат во својата градина и играње карти со неговиот растенија.