Клајне Редер (Шварцграбен)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Клајне Редер
Kleine Röder
Kleine Röder 1,3km.JPG
Дел од реката Клајне Редер
ЗемјаГерманија
Слив
ТечениеШварце ЕлстерЕлбаСеверно Море
Речен системЕлба
Физички особености
Должина40 км
Клајне Редер (Шварцграбен) на Ризницата

Клајне Редер е река во Бранденбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]