Клајне Редер (Шварцграбен)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Клајне Редер
Kleine Röder
Дел од реката Клајне Редер
Тек Шварце ЕлстерЕлбаСеверно Море
Земји во сливот Германија
Место Бранденбург
Должина 40 км км
Речен систем Елба

Клајне Редер е река во Бранденбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]