Кирил Климов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кирил Валерјевич Климов (руски: Кирилл Валерьевич Климов; 30 јануари 2001) е руски фудбалер кој настапува за ФК Рубин Казан.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]