Кинашив

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кинашив
Кинашів
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 48°40′12″N, 28°54′40″E

Општи податоци
Име
- изворно
Кинашив
  Кинашів
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Туљчински реон
Географија
Површина 3,084 км²
Надморска височина 205 м
Население
Население 3114

Кинашив (украински: Кинашів) е село во Украина, Туљчински реон, Виничка област.