Ким Јонг-сик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Ким Јонг-сик
Лични податоци
Роден на 25 јули 1910(1910-07-25)
Роден во Јапонија
Починал на 8 март 1985(1985-03-08) (возр. 74)
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Keijo SC
Репрезентација
1936–1940 Јапонија Јапонија 3 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Ким Јонг-сик (роден 25 јули 1910) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Ким Јонг-сик бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1936 2 0
1937 0 0
1938 0 0
1939 0 0
1940 1 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]