Кизилкога (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кизилкога
Округ
Қызылқоға ауданы
Држава Казахстан
ОкругАтирау
Административен центарМијали
Часовен појас+5 (UTC+5)

Кизилкога (казашки: Қызылқоға ауданы, Qızılqoğa awdanı') е округ на покраината Атирау во Казахстан. Административен центар на округот е градот Мијали.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]