Кетаг Газјумов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Олимписки медали
Натпреварувач за  Азербејџан
Машко борење во слободен стил
Бронзен медал – трето место 2008 Пекинг слободен стил до 96kg
Кетаг Газјумов

Кетаг Гозјумов (роден на 24 април 1983 во Алагир, Северна Осетија) е азербејџански борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината слободен стил до 96 kg.