Сердидо

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Кердидо)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Сердидо
Cerdido
Амблем на Сердидо Cerdido
Амблем
Прекар(и): Сердидо
Местоположба во рамките на Галиција.
Местоположба во рамките на Галиција.
Површина
 • Вкупна 53 km2 (20 sq mi)
Население (2004)
 • Вкупно 1.558
 • Густина 29,37/km2 (7,610/sq mi)
Мреж. место http://www.cerdido.org/empresas.htm

Сердидо 43°37′26.87″ СГШ 7°59′42.69″ ЗГД /  е градски совет во Феролтера, во северозападна Шпанија во покраината А Коруња во автономната заедница Галиција.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]