Прејди на содржината

Кераванјоки

Од Википедија — слободната енциклопедија

Кераванјоки (фински: Keravanjoki; шведски: Kervo å) ― река во Финска. Таа е притока на реката Вантаа што се влева во Финскиот Залив кај Хелсинки.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]