Кен Наганума

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Кен Наганума
Лични податоци
Роден на 5 септември 1930(1930-09-05)
Роден во Јапонија
Починал на 2 јуни 2008(2008-06-02) (возр. 77)
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1955–1967 Furukawa Electric
Репрезентација
1954–1961 Јапонија Јапонија 4 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Кен Наганума (роден 5 септември 1930) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Кен Наганума бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1954 2 1
1955 0 0
1956 0 0
1957 0 0
1958 1 0
1959 0 0
1960 0 0
1961 1 0
Вкупно 4 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]