Кенсуке Нагаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Кенсуке Нагаи
Лични податоци
Роден на 5 март 1989(1989-03-05)(35 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Nagoya Grampus
Број 11
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009 Avispa Fukuoka
2010 Vissel Kobe
2011–2012 Nagoya Grampus
2013 Standard Liège
2013– Nagoya Grampus
Репрезентација
2010– Јапонија Јапонија 6 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Кенсуке Нагаи (роден 5 март 1989) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2010 1 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 5 0
Вкупно 6 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]