Кеничи Уемура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Кеничи Уемура
Лични податоци
Роден на 22 април 1974 (1974-04-22) (47 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993–2003 Sanfrecce Hiroshima
2004 Cerezo Osaka
2005–2006 Tokyo Verdy
2006 YSCC Yokohama
2007–2008 Roasso Kumamoto
Репрезентација
2001 Јапонија Јапонија 4 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Кеничи Уемура (роден 22 април 1974) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2001 4 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]