Келбранд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Келбранд
Koehlbrandbruecke.wmt.jpg
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Келбранд е река во Хамбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 53°33′N 9°56′E / 53.550° СГШ; 9.933° ИГД / 53.550; 9.933