Прејди на содржината

Кво вадис (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Domine quo vadis? од Анибал Карачи

Quo vadis? е латинска фраза со значење „Каде одиш?“.

Може да се однесува на:

Во литературата[уреди | уреди извор]

Филм, ТВ[уреди | уреди извор]

Во музиката[уреди | уреди извор]