Кашир (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кашир
Округ
Қашыр ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарКашир
Часовен појасEast (UTC+6)

Кашир (казашки: Қашыр ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Кашир.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]