Кацуми Оеноки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Кацуми Оеноки
Лични податоци
Роден на 3 април 1965 (1965-04-03) (56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1988–1991 Yamaha Motors
1992–2002 Shimizu S-Pulse
Репрезентација
1989–1990 Јапонија Јапонија 5 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Кацуми Оеноки (роден 3 април 1965) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1989 4 0
1990 1 0
Вкупно 5 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]