Катукински јазици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Катукинските јазици сочинуваат јазично семејство кое се зборува во јужноамериканската држава Бразил.

Поделба[уреди | уреди извор]

Ова јазично семејство е составено од три јазика:

Поврзано[уреди | уреди извор]