Прејди на содржината

Катукински јазици

Од Википедија — слободната енциклопедија

Катукинските јазици сочинуваат јазично семејство кое се зборува во јужноамериканската држава Бразил.

Ова јазично семејство е составено од три јазика:

Поврзано

[уреди | уреди извор]