Категорија:Шаблони на основа на Lua

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е индекс на шаблони со модули #invoke напшани на јазикот Lua, користејќи го посредникот Scribunto.