Категорија:Шаблони на основа на Lua

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Ова е индекс на шаблони со модули #invoke напшани на јазикот Lua, користејќи го посредникот Scribunto.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.