Категорија:Шаблони кои користат ParserFunctions

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија ги опфаќа шаблоните коишто се користат со вики екстензијата m:ParserFunctions.

За да го вметнете овој шаблон во некоја статија, додадете го следниов код:

<noinclude>
[[Категорија:Шаблони кои користат ParserFunctions|{{PAGENAME}}]]
</noinclude>

Ако горниот код го додавате на крај од шаблонот, внимавајте отворањето <noinclude> да започнува во ист ред како и последниот знак од кодот на шаблонот.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.