Категорија:Шаблони за претворање

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е листа на шаблони за математичко претворање.

За да го додадете шаблонот некаде, употребете го следниов код:

<noinclude>
[[Категорија:Шаблони за претворање|{{СТРАНИЦА}}]]
</noinclude>

ако овој код го ставите на крајот на шаблонот, внимавајте почетното <noinclude> почнува во истиот ред со последниот знак на шаблонскиот код.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Страници во категоријата „Шаблони за претворање“

Прикажани се 7 од вкупно 7 страници во категоријата.