Категорија:Шаблони за инфокутии

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Infobox templates are templates which provide standardized information across related articles. Infoboxes may be "freeform" or partially automated based on parameters. Subcategories are based on the sections used at Portal:Contents/Categorical index and Портал:Содржина/Overviews.


Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 22 поткатегории од вкупно 22.