Категорија:Хемиски супстанции

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хемиска супстанција е материјална супстанција која се користи во хемијата или добива по хемиски пат, како на пример хемиски елемент или хемиско соединение.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 18 поткатегории од вкупно 18.

А

К

М

О

Т

Страници во категоријата „Хемиски супстанции“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.